Zapraszamy sympatyków i wiernych kibiców GLKS Nadarzyn do udziału w akcji. Zapoznaj się z propozycjami TUTAJ

Archiwum wiadomości

Logowanie

siatkarki

"Kobieta zmienną jest" ...
Tą starą prawdę potwierdziły młode siatkarki GLKS Nadarzyn w trakcie drugiego dnia trzecioligowego turnieju młodziczek rozgrywanego w hali GOS w Nadarzynie. Po raczej słabych meczach w sobotę , następnego dnia zagrały o niebo lepiej. Pokonały one silne ekipy MUKS Volley Płock (2-1) i UKS Opinogóra (2-0) oraz uległy w ostatnim meczu (1-2) KS Metro Warszawa. Ten ostatni pojedynek zepchnął nas na trzecie miejsce, odbierając szanse awansu do II ligi. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć ,że po sobocie utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej wydawało się bardzo trudne. Co ważne w niedzielę cały zespół zagrał bardzo dobrą siatkówkę. W listopadzie kolejny turniej ligowy , trzymamy kciuki!.

22 października odbył się II turniej eliminacyjny Praskiej Ligi Dwójek. Zawody nie ułożyły się po myśli naszych najmłodszych siatkarek, musiały one uznać wyższość swoich przeciwniczek. Trzy zespoły z dwunastu uczestniczących odnotowały spadek do niższej ligi - Świetlna Trójka, Pchełki i Króliczki. W przypadku dwóch zespołów zadecydował stosunek małych punktów. Ale są też sukcesy! Lider turnieju, który wydawał się poza zasięgiem naszych zawodniczek, został pokonany przez zespół Dream Team! Mimo tej wygranej (ponownie gorszym stosunkiem małych punktów) dziewczynki zajęły drugie miejsce w swojej lidze. Ten turniej pokazał jak ważna jest gra o każdy punkt! Wyciągamy wnioski i gramy dalej! Kolejny turniej eliminacyjny odbędzie się 5.11.

Sobotnie granie w "kratkę"!
Sobota była raczej mało udana w wykonaniu naszych młodziczek. Co prawdy I zespół GLKS Nadarzyn występujący w III lidze młodziczek jedno spotkanie przegrał ( z Nike Węgrów ) 0-2 , a drugie wygrał 2-1 ( Mińsk Mazowiecki) to jednak gra nie zachwyciła. Na szczęście w drugim spotkaniu, od połowy drugie seta zespół zagrał dużo lepiej co dało nam zwycięstwo. W sobotę nie można było mieć tylko zastrzeżeń co do gry Kingi Wrońskiej zdecydowanie najlepszej zawodniczki tego dnia w ekipie Nadarzynianek. W niedzielę drugi dzień zmagań w III lidze na hali GOS w Nadarzynie. Drugi zespół (VII liga) udał się do Warszawy. Dziewczęta zdołały wygrać jedno (ostatnie) spotkanie z z zespołem Praska 40 Warszawa 2-0 . Wcześniej dwa mecze przegrały po słabej grze. "Suma sumarum" małymi punktami zdołały one jednak wykonać plan minimum i utrzymały się w VII lidze.

Wyjazdowe spotkanie II Mazowieckiej Ligi Juniorek z ASTO Piaseczno kończyło pierwszą rundę rozgrywek w grupie A dla naszego zespołu kadetek. I właściwie to spotkanie niemal w 100 % przypominało poprzedni mecz naszych dziewcząt z Mazovią Warszawa. Pierwszy set po słabej naszej grze dla gospodyń . Druga partia nie gramy w cele lepiej , jednak jesteśmy zdecydowanie bardziej skuteczni w zagrywce i wygrywamy doprowadzając do remisu. Trzecia partia dla rywalek nadal nie kończymy ataków , popełniamy błędy w rozegraniu i obronie , słabo przyjmujemy. Początek czwartego seta dla rywalek , próbujemy rotować składem , gdzieś od połowy tej partii w przyjęciu „zatrybia” nasze Libero ( Piwko) , Asia na rozegraniu przestaje szaleć i przeciągać piłkę za antenkę co skutkuje udanymi atakami ( wreszcie coś kończymy ) Pauliny i Kuni i na szczęścia Kunia nie traci skuteczności zagrywki wracamy do gry. Końcówka seta to popis gry Oli Cygan , która popisuje się kilkoma skutecznymi blokami i wygrywamy na przewagi. Tak więc mamy kolejny tie-break . Podobnie jak ostatnim razem zaczynamy nieźle. Obejmujemy prowadzenie i mamy znany już wynik 13-8 i zaczynają się schody . Błędy przyjęcia , błędy w obronie ,brak skończenia akcji , rywalki wyrównują i maja kilka piłek meczowych w górze , ale my mamy Julkę Leśniak . ”Naleśnik „ nie tylko skutecznie serwuje , ale również szczęśliwie atakuje z drugiej piłki , asekuruje atak ze skrzydeł co ostatecznie daje nam zwycięstwo. Nie mieliśmy argumentów na wygranie tego meczu , byliśmy słabsi w ataku i obronie , … ale wygraliśmy choć nie szło nam jak …. nie wiem co. Pozytywy ? . W ważnych momentach potrafiliśmy bronić się skuteczną zagrywką oraz pojedynczymi akcjami pojedynczych osób ( bloki Oli , szalone ataki Julki , dobre przyjęcia „Piwcia” i „Klodzi” , nieliczne udane ataki chorej i grającej z gorączko Pauliny , czy Kuni , skuteczne „kiwki” Asi ). Dziś wystarczyło , a potrzeba nam dobrej gry całej drużyny. I jeszcze jeden pozytyw dzisiaj w zespole zadebiutowała Iga Grzywa ( rocz. 2003) i był to udany debiut – grała cały pierwszy set – i myślę ,że natchnęła troszkę swoje starsze koleżanki ze środka do udanego występu. ASTO Piaseczno – GLKS Nadarzyn (25-21 , 18-25 , 25-20 , 24-26 , 17-19).

II Liga juniorek. Horror na Mazovii.
Występujący w rozgrywkach II mazowieckiej ligi juniorek zespół kadetek GLKS Nadarzyn zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu w środę z ekipa MKS Blue Soft Mazovia Warszawa. Starsze rywalki przystąpiły do gry z dużym animuszem , punktując i wykorzystując nasz błędy szybko wygrały I partię do 15. W drugim secie dobre zmiany w naszej ekipie dały Klaudia Smolarow , Zuzia Chmielewska i Zuzia Pyzik mimo to rywalki zawsze prowadziły kilkoma punktami. Dopiero udana seria skutecznych zagrywek Asi Miszczuk wyprowadziła nas na prowadzenia. Ostatecznie tą partią wygrywamy 25-23.Jednak kolejny set po walce pada łupem rywalek 23-25 dla Mazovii. W czwartym secie GLKS Nadarzyn powraca wreszcie do dobrej gry. Kilkoma udanymi blokami popisują się nasze środkowe Ola i Jula , skutecznie serwujemy oraz kończymy piłki w ataku ze skrzydeł wygrywając partię 25-16. W tie-breku szybko uzyskujemy po bardzo skutecznej grze i błędach rywalek prowadzenia 13-4 i zaczyna się horror. Pomimo dobrego przyjęcia i rozegrania kilka razy z rzędu nie potrafimy skutecznie skończyć piłki w ataku. Warszawianki bronią się bardzo skutecznie i z wielkim szczęściem. Nie pomagają wzięta dwa czasy , pojawiają się błędy przyjęcia i mamy wynik po 13. Na szczęście siatkarki z Warszawy się ulitowały i zepsuły przy równowadze zagrywkę . Wykorzystuje to Asia Miszczuk , która kończy spotkanie precyzyjną zagrywką 15-13 i 3-2 w setach dla Nadarzyna. Mamy drugie zwycięstwo w lidze!.

Pierwsze ligowe zwycięstwo kadetek.
Kadetki GLKS Nadarzyn odniosły pierwsze ligowe zwycięstwo w II mazowieckiej lidze juniorek. W wyjazdowym meczu pokonały one 3-1 ( 25-15 , 28-30 , 25-20 , 25-14 ) w setach ekipę MKS Iskra Legionowo. Pierwszy set mimo kilku błędów w zagrywce zagraliśmy bardzo skutecznie w ataku dzięki dobremu przyjęciu i rozegraniu. Skuteczna zagrywka Gosi Żwirskiej dała nam kilku punktową przewagę , którą zespół "dowiózł" do końca partii. Drugi set to zdecydowanie gorsza gra naszej ekipy zwłaszcza w przyjęciu i dograniu . Rywalki prowadziły już 24-17 , czas i krótka rozmowa oraz dokładna zagrywka Pauliny Bąkiewicz i kilka udanych kontrataków pozwoliły nam na powrót do gry . Prowadziliśmy już 25-24 jednak rywalki wytrzymały i doprowadziły do remisu w meczu. Set trzeci to przez większość partii wyrównana walka , głównie dzięki dobrym zmianą Zuzy "Pyzy"Pyzik na rozegraniu oraz Zuzy "Piwko" Chmielewskiej na libero wygrywamy seta do 20. Ostatni 4 set przebiegał pod kontrolą GLKS-u. Pierwsze ligowe zwycięstwo i momentami fajna gra pozwala nam "patrzeć nie co optymistyczniej w przyszłość".

Młodziczki wygrywają turniej w Błoniu!
Młodziczki GLKS Nadarzyn przygotowujące się do I Turnieju ligowego wzięły udział w towarzyskim turnieju w Błoniu (niedziela 9.X.2016). Dziewczęta , które dzień wcześniej grały w Płocku mimo zmęczenia stanęły na wysokości zadania i po odniesieniu kompletu zwycięstw zajęły I miejsce. Wygrane po 2-0 ze Spartą Nowy Dwór i ASTO Piaseczno oraz w finale 2-1 z ekipą gospodarzy UKS Beta Błonie cieszą choć gra nie do końca mogła się podobać. Mimo to wszystkim dziewczynom należą się duże brawa za ambicję i walkę do końca.

W sobotę 8.X.2016 roku dziewczęta z pierwszej grupy Akademii Siatkówki GLKS wzięły udział w drugim turnieju praskiej ligi dwójek. We wczorajszym turnieju Praskiej Ligi Dwójek najlepiej poradziły sobie zespoły: Dream Team (6 zwycięstw), Pchełki (5 zwycięstw) oraz Świnki 3, Świetlna Trójka, 2+1 (po 4 zwycięstwa). Wszystkie zespoły z Nadarzyna mimo ogromnego zmęczenia walczyły do końca. Życzymy dalszych wygranych! III turniej odbędzie się 22.10.

Młody zespół młodziczek GLKS Nadarzyn wybrał się w sobotę 8 października po naukę i doświadczenie , które miały zdobyć startując w silnie obsadzonym towarzyskim turnieju w Płocku. W trakcie zawodów nasze siatkarki przegrały trzy spotkania po 0-2 z Płockiem , Lubowidzem i Węgrowem i dwa zremisowały 1-1 z : Nowym Dworem i Spartą Warszawa. Ostatecznie zajęły V miejsce , a co najważniejsze ..... zdobyły kolejne meczowe doświadczenia. Najlepszą zawodniczką naszej ekipy uznano środkową Igę Grzywę.

W drugim swoim meczu w I lidze kadetki GLKS Nadarzyn przegrały 0-3 ( -22 -21 -11 ) na wyjeździe z MUKS Spartą Warszawa. I choć rywal zacny , posiadający silny i wysoki skład to styl porażki zasmuca. W tym spotkaniu popełniliśmy ZA DUŻO prostych, własnych, nie wymuszonych błędów. Gramy dalej , teraz przed naszymi młodymi zawodniczkami w 10 dni 5 meczy w ramach II mazowieckiej ligi juniorek.

W dniach 29.IX-01.X.2016 roku w Radomiu dziewczęta z rocznika 2005 trenujące w nadarzyńskiej Akademii Siatkówki wzięły udział w I Memoriale Danuty Fryszkowskiej. W ten sposób również i GLKS Nadarzyn "dołożył cegiełkę" w upamiętnieniu przedwcześnie zmarłej , wspaniałej osoby i trenerki UKS 13 Radom. W zawodach wystartowały trzy zespoły z Nadarzyna , które rywalizowały z rówieśniczkami z Radomia , Kołobrzegu, czy Białegostoku. Nasze "Trojki" wywalczyły II miejsce (Nadarzyn II), IV miejsce (Nadarzyn I) oraz IX miejsce (Nadarzyn III). Serdecznie gratulujemy!

Dziewczęta trenujące w nadarzyńskiej Akademii Siatkówki w tym sezonie wezmą udział między innymi w Praskiej Lidze Dwójek. Jest to cykl zawodów dla najmłodszych adeptek siatkówki odbywający się w na warszawskiej Pradze Północ. W sobotę 24.09 odbył się turniej rozstawieniowy Praskiej Ligi Dwójek dla rocznika 2005 i młodsze. W zawodach wzięło udział 52 zespoły, które rywalizowały ze sobą w 8 grupach. Z Akademii Siatkówki zgłosiło się 32 dziewczynki, które utworzyły 11 zespołów.Bez porażki zaprezentowały się : THE BEST TIME, DREAM TEAM, ŚWIETLNA TRÓJKA z 1 porażką: WSPANIAŁA TRÓJKA, FANTASTIC GIRLS z 2 porażkami: ŚWINKI 3 Na podstawie wyników z tego turnieju zespoły zostaną podzielone na ligi, w których będą grały na kolejnych turniejach. Dla niektórych dziewczyn były to pierwsze zawody, więc tym bardziej wszystkim dzieciakom gratulujemy osiągniętych wyników!

Mistrz Polski za silny dla kadetek.
Kadetki GLKS Nadarzyn rozpoczęły rozgrywki ligowe od silnego uderzenia. Młody do tego osłabiony brakiem trzech podstawowych zawodniczek ( choroba) zespół w pierwszym meczu rozgrywek I Mazowieckiej Ligi Kadetek zmierzył się na wyjeździe z ekipą aktualnego Mistrza Polski - zespołem LTS Legionovia Legionowo. Na parkiecie zadebiutowała w I lidze większość naszych siatkarek w tym: rozgrywająca Gabrysia Dębowska ( rocznik 2003 ) ,atakująca Natalia Mokrzycka i środkowa Martyna Tadzik - obie 2002 rocznik. Sensacji nie było LTS wygrał 3-0 w setach . Jednak Nadarzyn walczył i momentami prowadził wyrównaną grę . Sety do 17 ,20 , 14. W naszej ekipie na słowa uznania zasłużyły przede wszystkim : Wiktoria Kunicka oraz Klaudia Smolarow , która dała dobrą zmianę na przyjęciu.

Kadetki V w turnieju na warszawskiej Pradze.
W sobotę 17 września kadetki GLKS Nadarzyn w nie co osłabionym składzie wystartowały w Warszawie w silnie obsadzonym turnieju. W grupie naszymi rywalkami były ekipy: UKS Czwórki Aleksandrów łódzki, Nike Ostrołęka i UKS SMS Warszawa.Naszym młodym siatkarkom udało się wygrać jedynie jedno spotkanie z UKS SMS Warszawa (2-0). Pozostałe mecze GLKS przegrał po 0-2 i ... nie były to dobre mecze w naszym wykonaniu. W ostatnim spotkaniu o V miejsce Nadarzynianki gładko pokonały UKS Praska 40. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny uznano środkową Julię Leśniak.

Dwa zespoły młodziczek wystartowały w turniejach rozstawieniowych w sobotę 17 września. GLKS Nadarzyn 1 rozgrywał swoją grupę w Nadarzynie i odniósł trzy gładkie zwycięstwa ( AWF Warszawa , Atena Warszawa 3 i Plas Warszawa ) zajmując I miejsce i awansując do niedzielnego turnieju ,w którym zagrają zwycięzcy poszczególnych grup eliminacyjnych. Zawody zostaną rozegrane w hali GOS w Nadarzynie. GLKS 2 grupę rozgrywał w Międzyborowie. Niestety nasza drużyna przegrała wszystkie swoje mecze po zaciętych spotkaniach z Opinogórą i Międzyborowem 0-2 i UKS 13 Radom 1-2. W ostatnim meczu z Radomiem kontuzji doznała wyróżniająca się zawodniczka naszej drużyna Asia Polski. Przy ataku niefortunnie lądując skręciła prawdopodobnie nogę w stawie kolanowym. Profilaktycznie lekarze na kilka dni unieruchomili kończynę. Trzymamy za Asię kciuki - za jej szybki powrót do zdrowia i na boisko.

Pracowitą środę miały siatkarki GLKS Nadarzyn . Do południa pierwsza klasa sportowa ( dziewczęta) przechodziły testy sprawnościowe do S.O.S ( czyli Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego) pod kierunkiem koordynatora wojewódzkiego S.O.S. przy Polskim Związku Piłki Siatkowej Pana Adama Nowika. Wyniki poznamy na początku października. Po południu młodziczki i kadetki zagrały sparingi. Młodszy zespół uległ 2-3 UKS Beta Błonie ( trener dał pograć obu składom w sumie delegował na plac ponad 18 zawodniczek ). Kadetki gładko pokonały rówieśniczki z ASTO Piaseczno ( 4-0 w setach ).

4 września młodziczki GLKS-u wstępujące dopiero na ścieżkę sportowej rywalizacji wystartowały w silnie obsadzonym turnieju w Węgrowie. W gronie bardziej doświadczonych i starszych drużyn zajęły one 5 miejsce pokazując charakter i wolę walki.

Nabór dziewcząt do sekcji!!!!
Sekcja Piłki Siatkowej GLKS Nadarzyn ogłasza nabór dziewcząt z roczników 2011-2004 do grup treningowych oraz uzupełniający nabór wysokich dziewcząt z roczników 2000/2001 i 2002/2003. Zajęcia będą się odbywać w hali GOS w Nadarzynie przy ulicy Żółwińskej 41. Jednocześnie trwa możliwość uzupełnienia dziewcząt do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa w Gimnazjum im. Św.Jana Pawła II w Nadarzynie w roczniku 2001 i 2002. Terminy treningów i trenerzy odpowiedzialni :

Nie przegrały , wygrały i były ... drugie.
Niecodzienny przebieg miał przedsezonowy turniej kadetek w Nadarzynie. W zawodach wzięło udział 7 zespołów , które zagrały w systemie każdy z każdym po dwa sety ( dopuszczone były remisy 1-1).Kadetki GLKS Nadarzyn ( głównie rocznik 2001) zremisował dwa mecze z : Kadrą województwa łódzkiego oraz Wel Lidzbark Welskim . Pozostałe spotkania Nadarzynianki wygrały po 2-0 z : SMS Warszawa , KS Ozorków , LKS Wrzos Międzyborów i młodziczkami GLKS Nadarzyn. Zwycięzcą zawodów została jednak ekipa SMS Warszawa , która miała tyle samo punktów , ale więcej zwycięstw. Na tym etapie od wyniku ważniejsza była jednak gra, a ta w wykonaniu naszych zawodniczek była "długimi momentami " bardzo dobra. Cieszy, że praca wykonana na obozach tak szybko wydała tak dobre owoce i jeśli dziewczyny nie spoczną na laurach i dobrze przepracują kolejne miesiące to z pewnością będą miały więcej powodów do zadowolenia. Na koniec kilka słów o młodziczkach GLKS. Zagrały w okrojonym składzie , na wyższej siatce , z dużo starszymi rywalkami , swój drugi turniej w życiu i .. zremisowały dwa mecze!!!. Zaangażowanie i waleczność całego zespołu było na 6+!!! , a to co w ataku wyczyniała "Moki" oraz "Głodziu", a na rozegraniu obie Gabi to już historia na długą opowieść.

Rosario pierwszy, Nadarzyn drugi!
Pierwszy turniej młodziczek w wykonaniu zespołu GLKS Nadarzyn wypadł imponująco dobrze. Młode Nadarzynianki zajęły II miejsce ulegając jedynie ekipie Lubowidz Rosario 0-3. W tym spotkaniu rywalki górowały nad nami zdecydowanie w polu zagrywki i przyjęciu piłki. W pozostałych finałowych spotkaniach GLKS wygrywał 2-1 z Beta Pionki oraz 2-1 w setach z LKS Wrzos Międzyborów. Zwłaszcza ten ostatni mecz miał dramatyczny przebieg. Pierwszą odsłonę zdecydowanie wygrały rywalki . Drugi set po walce dla Nadrzyna . Decydującą odsłonę wygrały Nadarzynianki , choć rywalki miały kilka piłek meczowych w górze. Brawo! - na słowa pochwały zasłużyła cała drużyna.

Koniec wakacji - początek nowego...
Zbliża się koniec wakacji , dla wielu z Was drogie zawodniczki był to czas "wytężonej przygody z siatkówką". Przed wami w najbliższym czasie okres sprawdzianów, nie tylko sportowej formy i siatkarskich umiejętności to również czas testów na : odpowiedzialność za siebie i zespół , miłość do siatkówki , szacunek do drużyny i trenera , cierpliwość ,odwagę, wytrwałość , a nawet upór w dążeniu do doskonałości. Czas pracy nie kończy się 1 września ON SIĘ WTEDY ZACZYNA NA DOBRE! Najbardziej zdeterminowane odbiorą nagrodę i będą mogły odpowiedź sobie na pytanie "czy było warto". Reszta ..........nigdy nie pozna odpowiedzi. Bardzo dziękuję za te kilka tygodni wspólnej pracy i zabawy. Dziękuje za kubek - postaram się być mieszanką romantyzmu i rozwagi - choć pewnie łatwo mi to nie przyjdzie. Obiecuję , że jak tylko się da będę cisną i urządzimy wspólnie nie jedną "jatkę" w tym sezonie.

W dniach 16-31 lipiec siatkarki GLKS Nadarzyn (młodziczki i kadetki ) przebywały na zgrupowaniu szkoleniowym w Nowej Rudzie, gdzie trenowały na świetnie przygotowanych obiektach Centrum Turystyki i Sportu. Oprócz treningów technicznych dwa razy dziennie, odbywały się także zajęcia na siłowni i krytej pływalni. W ramach urozmaicenia co kilka dni cała grupa uczestniczyła w zajęciach motorycznych prowadzonych w studiu fitness WORKOUT przez instruktorki Agatę i Agnieszkę, które nie oszczędzały dziewczyn wyciskając z nich „siódme poty”. W ramach „relaksu” zdobywaliśmy okoliczne górki, w tym Szczeliniec Wielki z jego zachwycającymi bajkowymi formami skalnymi. Wybraliśmy się także na wycieczkę do Kłodzka zahaczając o nowy otwarty Park Miniatur oraz mile spędzając czas wczuwając się w bohaterów „Gwiezdnych Wojen„ na laserowej arenie paintballu. Nie zabrakło także tradycyjnego „Chrztu”, czyli przyjęcia nowych zawodniczek do zacnego grona nadarzyńskich siatkarek. Całkowitą nowością na obozie była miejska gra terenowa, w której dziewczyny wykazały się niezwykłą inwencją, poczuciem humoru i zaradnością co skrupulatnie zostało udokumentowane na filmikach i zdjęciach. Wyjątkowo udany pod każdym względem obóz zakończyliśmy w dobrym zdrowiu o co zadbali także nasi miejscowi rehabilitanci -ludzie o złotym sercu i rękach, które leczą- czyli Kamil i Tomek. 15 dni minęło szybko, a zdobyte umiejętności i „wykuwana w pocie czoła forma” zaowocują w nadchodzącym sezonie.

Była zawodniczka GLKS Nadarzyn Barbara Zakościelna (obecnie LTS Legionowo) otrzymała powołanie na zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorek do Zakopanego, które odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia. Wierzymy ,że jest to kolejny krok w karierze sympatycznej i bardzo pracowitej młodej przyjmującej. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Od 11 lipca młodziczki i kadetki ( 2000-2003 ) rozpoczynają treningi na obiekcie przy Żółwińskiej 41. Trenujemy do 14 lipca w godzinach 10.00-12.30 . W planach trening funkcjonalny , rozruch z piłkami , zajęcia z plażówki , ćwiczenia stabilizujące oraz basen ( termy). Celem jest przygotowanie organizmu do czekających go wyzwań na obozach kondycyjnych po odpoczynku .