Menu sekcji
 
Główny serwis
 
Menu Siatkówki
 
Klub stu
Zapraszamy sympatyków i wiernych kibiców GLKS Nadarzyn do udziału w akcji. Zapoznaj się z propozycjami TUTAJ
 
Archiwum wiadomości
 
Logowanie
 
Zaprzyjaźnione strony

test

 
Gimnazjalistki V na Igrzyskach
Reprezentacja Gimnazjum w Nadarzynie zajmuje V miejsce w Finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej dziewcząt. To nasz VI start w finale i jak do tej pory najlepsze zdobyte miejsce. Trzeba jednak powiedzieć ,że nie wiele zabrakło do awansu do strefy medalowej . W meczu o półfinał przegraliśmy z reprezentacją Radomia 2-1 w setach tie-breaku 16-14 i zabrakło naprawdę „ociupinkę” szczęścia. Miejsca w kolejności zajmowali : Warszawa (1), Ostrołęka(2), Legionowo (3), Radom (4), Nadarzyn(5) , Płock(6), Mińsk Mazowiecki(7) / Siedlce i Opinogóra (8) / Ciechanów. W drodze do finału nasz zespół wygrywał rozgrywki na szczeblu powiatu i między-powiatu , w samym finale zaliczyliśmy następujące wyniki : Opinogóra (2-0) , Radom ( 1-2), Legionowo ( 0-2), Mińsk Mazowiecki ( 2-0) i Płock (2-1). Ważne jest również to , że byliśmy najmłodszą drużyną turnieju w dużej części opartą na zawodniczkach z I klasy gimnazjum. Krótko przedstawię Państwu zespół :

GOSIA ŻWIRSKA ( klasa III sportowa) – atakująca , kapitan zespołu. Tytan pracy . Praca z taką zawodniczkom to marzenie każdego trenera , za zespół i siatkówkę dała by się „pokroić’. Na meczu „gryzie parkiet”, walczak, dobra zagrywka , solidna w obronie , na tym turnieju miała w ataku swoje dobre i bardzo dobre oraz trudne momenty.

WIKTORIA KUNICKA ( klasa III sportowa) – przyjmująca, lider zespołu. Luzak,  sprawia wrażenie, że nigdy jej się nić nie chce. Człowiek pozbawiony układu nerwowego , nie ma dla niej znaczenia czy kończy  pierwszą , czy ostatnią akcję meczu. Niezawodna w ataku i zagrywce. Na tym turnieju również bardzo skuteczna w przyjęciu i asekuracji.  Minusy , słabszy blok i te odbicie palcami J.

ELIZA KOLARCZYK ( klasa III sportowa) – Libero. Jak niemal każda na tej pozycji „szalona głowa”.  Bardzo skuteczna w obronie , trochę mniej w przyjęciu , choć na tym turnieju miała wysoki wskaźnik  w tym elemencie. Jeszcze gdyby się „nie zawieszała” ,  wtedy potrzebuje „trenerskiego resetu” i znowu gra jak z nut.

MARTYNA TADZIK ( klasa II sportowa) – środkowa . „ Niesamowicie spokojny człowiek”. Tadziu rzadko okazuje emocje . Nawet jak się uśmiecha to nie wiadomo czy się cieszy , czy smuci. Bardzo skuteczna w bloku i obronie. Skoncentrowana na 200%. Z całej drużyny popełniła  w Ciechanowie najmniej błędów zagrywki.  Dysponuje też bardzo dobrym przyjęciem. Minus ? brak „pary” w ataku przy takim skoku powinna już wbijać  gwoździe.

KINGA WROŃSKA ( klasa I sportowa) – przyjmująca. Najmłodsza w zespole ( rocznik 2004). Wrona to na dziś najlepiej technicznie wyszkolona siatkarka klubu. Bardzo dobrze czyta grę , umie się ustawić, skuteczna w polu zagrywki, w ataku i pewna w przyjęciu. Miała w turnieju krótkotrwałe momenty słabej gry , za to „pasjami” grała imponująco.  Z racji wieku brakuje jej jeszcze trochę siły gry i stabilizacji.

GABRYSIA DĘBOWSKA ( klasa I sportowa).- rozgrywająca.  Dębek praktycznie z dnia na dzień została  pierwszą rozgrywającą i bardzo szybko weszła w rolę „mózgu” drużyny.  Silna dziewczyna , potrafi  „rzucić”  dokładną , „czystą” piłkę  na   8-9 metrów , bez problemów  dogrywa również dyszlem. Skuteczna w bloku i pokazała się też na zagrywce , szczególnie w ostatnim meczu z Płockiem.  Z racji braku doświadczenia ma problem z grą kombinacyjną , no i ta obrona J.

IGA GRZYWA ( klasa I sportowa) – środkowa. Wysoka dziewczyna , dobre parametry.  W ostatnim czasie spory postęp . W meczu potrafiła skutecznie blokować , a na rozgrzewce mocno atakować . Bardzo chce , a to już dobrze wróży.  Niezła zagrywka, choć jeszcze nieregularna. Braki doświadczenia są widoczne w czytaniu gry na siatce i obronie.

WIKTORIA NAWROCKA ( klasa I sportowa) – środkowa ( choć w przyszłości niekoniecznie). Również dobre parametry , przy tym skoczna , szybka  i dobrze skoordynowana. Posiada jednak spore braki techniczne , co starała się nadrabiać wspomnianymi zdolnościami motorycznymi. Ma zadatki na zawodniczkę wszechstronną.

JOANNA POLSKI ( klasa I sportowa)- przyjmująca . Dawała dobre zmiany . Fajna motoryka i warunki wzrostowe. Ma braki techniczne ( leczyła kontuzję ), jak poprawi technikę ataku ( ręka) i prace nóg w przyjęciu to będzie silnym punktem zespołu, oby już po wakacjach. Typ emocjonalny – troszkę się głowa gotuje J.

GABRYSIA JEDLIŃSKA ( klasa I sportowa) – rozgrywająca. Bardzo dobre odbicie palcami. Nieźle też radziła sobie w obronie. Za bardzo jednak koncentruje się na swoich błędach , szybko traci pewność gry.  Dawała bardzo dobre zmiany , jednak nie potrafiła utrzymać jakości rozegrania przez cały set.      „ Piętą Achillesową „ jest też zagrywka. Potrafi fajnie rozegrać środek i lewy , mniej skuteczna z wystawą na prawy.

MILENA MALINOWSKA ( klasa I Sportowa) – Libero ( na tym turnieju , normalnie przyjmująca). Bardzo dobra zagrywka , nieźle w przyjęciu i obronie , słabiej w ataku. Dobry duch zespołu ( kapitan młodziczek). Spoiwo ekipy i najlepsze poczucie rytmu w zespole. W drugim secie z Legionowią uratowała nas od blamażu.

GABRYSIA MARUSZEWSKA ( klasa I sportowa) – przyjmująca/środkowa . Marucha jest na początku drogi. Małymi krokami buduje swoją pozycję w zespole. W Ciechanowie popracowaliśmy nad zamachem w ataku. Oprócz pracy nad techniką czeka ją również dużo pracy nad motoryką. Potrafi się szybko uczyć , umie słuchać i wyciągać wnioski więc to nie powinien być długi proces.

JULIA STĘPIEŃ ( klasa I sportowa) – środkowa/atakująca . Pociecha , trochę „ cicha woda”. Siatkarsko to musi przede wszystkim trochę „zmężnieć” , bo dziś przy silnym wietrze gotowa odlecieć. Bardzo ambitna , dużo od siebie wymaga, myślę ,że jeszcze nas zaskoczy , a nawet wręcz zadziwi  i to nie raz.Autor: Administrator GLKS; Data: Środa, 17 maja 2017;

Wstecz

Dostępny w kategorii ''

Komentarze

Jeszcze nie komentowano tej podstrony.


Komentowanie umożliwone jedynie użytkownikom zalogowanym.


 
Najbliższe mecze

NOWE KONTO GLKS NADARZYN:
73 1240 6380 1111 0010 7067 8083
SKŁADKI PROSIMY WPŁACAĆ NA KONTO PKO SA W PRUSZKOWIE
W TYTULE IMIE NAZWISKO DZIECKA, SEKCJA, OKRES ZA JAKI PŁACIMY


Treningi w hali GOS ulica Żółwińska 41
 
Treningi Akademia
(2005 i 2006)

wtorek 19.00-21.00
czwartek 17:30-19
sobota 11-13
trener Leśniewicz :693 131 103
 
Treningi Akademia 1
(nabór 2005 i 2006)
wtorek 18:30-20:30
sobota 9:30-11.00
trener Podkalicka: 793 280 492
 
Treningi Akademia 2
(nabór 2007 - 2008)
poniedziałek 18.30-20.00
wtorek 17.30-19.00
trener Olsztyńska : 663 552 608
 
Treningi Akademia 3
(nabór 2009 - 2011)
poniedziałek 17.15-18.30
trener Zwoliński :  604 462 392
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 
NASI SPONSORZY
 
Wyniki siatkarek


 
© 2009-2010 GLKS Nadarzyn; , przygotowanie merytoryczne i oprawa graficzna Roman Ćwiertniewicz; [Polityka prywatności] [Regulamin]


Banery

   czas na siatkówkę