Zapraszamy sympatyków i wiernych kibiców GLKS Nadarzyn do udziału w akcji. Zapoznaj się z propozycjami TUTAJ

Archiwum wiadomości

Logowanie

XIII Ogólnopolski Turniej Juniorek w Rawie Maz. - GLKS Nadarzyn na VI miejscu.
Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zajęły VI miejsce w jednym z najsilniej obsadzonych w 2011 roku turniejów ogólnopolskich. W 15-sto osobowej stawce drużyn za Nadarzynem uplasowały się takie " firmy " jak : Wisła Kraków , Gwardia Warszawa , LTS Legionowia , czy KS Dalin Miślenice.

W trakcie trwania trzydniowych zawodów nasze dziewczęta wygrały  3 mecze i poniosły 4 porażki . W fazie grupowej po niezłej grze przegraliśmy z kandydatem na Mistrza Polski -MUKS Spartą Warszawa . W następnej kolejności pokonaliśmy po dobrej grze w zaciętych spotkaniach po 2-0 w setach : KS Kędzierzyn-Koźle , TS Wisłę Kraków i SM Taurus Wilno ( z dwoma reprezentankami Litwy w składzie ) . W meczu o awans do pierwszej trójki turnieju przegraliśmy z zespołem  z pod krakowskich Proszowic . MKS Pogoń Proszowice to klub  występujący w II lidze seniorek  i pólfinalista MP kadetek z 2010 roku. Porażka 0-2 była efektem przede wszystkim niesamowitej gry naszych rywalek w obronie  i trochę gorszego odbioru naszej ekipy.  Przegrana  zadecydowała  ,że trafiliśmy do grupy z  KS Pałac Bydgoszcz ( wielokrotny medalista MP oraz klub , którego pierwszy zespół wystepuję w Plus Lidze Kobiet ) oraz MKS V LO Sportowe Rzeszów - stawką była gra o miejsca 4-6 . Niestety przeciwko Bydgoszczy zagraliśmy najsłabszy mecz  turnieju i gładko przegraliśmy 2-0 w setach . Mecz z Rzeszowem był już dużo lepszy  . W tym spotkaniu  bardzo dobrze zagrała  w ataku Magda Zembrzuska , która  grała raczej przeciętne zawody . To głównie dzięki jej kończącym akcją wygraliśmy pierwszego seta  . Niestety kontuzje Oli Zembrzuskiej  , Karoliny Hagowskiej i Agnieszki Lorenc  zmusiły nas do roszad w składzie  i w konsekwencji doprowadziły do przegrania całego meczu 2-1 w setach  ( w ostaniej partii 15-13 ).
         VI miejsce to bardzo dobry wynik i jeszcze lepszy prognostyk  na przyszłość . Zaledwie w trzy lata udało nam się zbudować zespół , który potrafi walczyć , a nawet wygrywać z czołowymi zespołami w kraju. Zawody w Rawie  pokazały równiez jak wiele muszą poprawić dziewczęta  w grze obronnej i jak w młodzieżowej siatkówce kobiet jest to element ważny.  Trzeba takze odnotować , iż wśród wyróżnionych zawodniczek turnieju ( 164 siatkarki )  znalazły się dwie Nadarzynianki : rozgrywająca - Karolina Hagowska i odbierająca - Aleksandra Zembrzuska